| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Profilaktyczna ochrona zdrowia > Europejska agencja bezpieczeństwa i zdrowia w pracy

Europejska agencja bezpieczeństwa i zdrowia w pracy

Jednym z najpoważniejszych problemów Unii Europejskiej jest duża liczba wypadków w pracy i chorób zawodowych pracowników. Instytucją powołaną do walki z tym zjawiskiem jest Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Czy zwykły obywatel może zwrócić się bezpośrednio do Agencji?

Siedziba Agencji znajduje się w Bilbao, w północnej Hiszpanii. Sama Agencja podaje na swojej stronie internetowej (http:// osha.europa.eu), że nie może udzielać porad indywidualnym osobom w zakresie stanu ich zdrowia i bezpieczeństwa ani też odpowiadać na konkretne skargi dotyczące warunków pracy. Nie może także udzielać szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych państw członkowskich. Nie wyszukuje konkretnych informacji na prośbę osoby z uwagi na ograniczone środki. Nie oznacza to jednak, że indywidualni polscy pracownicy lub pracodawcy, zaniepokojeni poziomem bezpieczeństwa w swoim zakładzie pracy, nie mogą próbować nawiązać kontaktu bezpośrednio z Agencją.

Można dokonać tego listownie na adres:

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, Gran Via 33, E-48009 Bilbao, Hiszpania.

Należy jednak pamiętać, że napisanie listu w języku angielskim na pewno skróci całą procedurę. Nawet jeżeli zainteresowany nie otrzyma pełnej informacji, może zdarzyć się, że Agencja zajmie się przedstawionym problemem w szerszym, ogólnoeuropejskim wymiarze w postaci np. opracowania raportu.

Tomasz Dróżdż

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK