| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Szkolenia BHP > Co należy się za szkolenie poza godzinami pracy?

Co należy się za szkolenie poza godzinami pracy?

Jestem pracodawcą. Chcę przeprowadzić szkolenie bhp dla moich pracowników. Część godzin szkolenia przypada na godziny poza pracą. Czy muszę zwracać pracownikom za nadgodziny?

Zgodnie z przepisami prawa pracy czas szkolenia bhp zaliczany jest do czasu pracy. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy przeprowadzi Pan szkolenie w godzinach pracy, czy już poza godzinami pracy. Zasadę tę stosuje się zarówno do szkoleń bhp wykonywanych przed dopuszczeniem pracownika do pracy, jak i do szkoleń okresowych.

Za godziny nadliczbowe, w których odbywa się szkolenie bhp ma Pan obowiązek wypłacić wynagrodzenie wraz z należnym dodatkiem. Jeśli godziny te przypadły w porze nocnej, to za nie przysługuje 100% dodatek.

Zobacz serwis: Bezpieczeństwo pracy

Za szkolenie w godzinach pracy nie wolno pracownikowi obniżyć wynagrodzenia. Jest to zwykły czas pracy i należy się za nie pracownikom normalne wynagrodzenie.

Podstawa prawna: Art. 237 (3) Kodeks pracy

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy szkolenie poza godzinami pracy jest odpłatne?
Czy szkolenie poza godzinami pracy jest odpłatne?

PIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK