| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Szkolenia BHP > Czy muszę się szkolić na zleceniu?

Czy muszę się szkolić na zleceniu?

Pracuje w firmie na umowę zlecenia. Szef skierował mnie na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Czy muszę na nie uczęszczać jako niepełnoprawny pracownik.

Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną, a nie umową o pracę. Nie wyłącz to jednak prawa pracodawcy do skierowania pracownika na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne warunki pracy. Ponosi on odpowiedzialność w razie wypadku przy pracy, czy też choroby zawodowej.

Zobacz: Jakie są zasady szkolenia pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy?

Obowiązek dbania o bezpieczne miejsce pracy pracowników dotyczy wszystkich pracowników nie tylko zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Obowiązujące przepisy prawa nakładają na osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych obowiązek brania udziału w szkoleniach bhp.

Zobacz serwis: Badania lekarskie

Pracodawca ma obowiązek pokryć koszty szkolenia z zakresu bhp osobom zatrudnionym na umowę zlecenia.

Podstawa prawna: Art. 207, 237 (3), 304, 304 (4) Kodeksu pracy

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pracodawca ma obowiązek pokryć koszty szkolenia z zakresu bhp osobom zatrudnionym na umowę zlecenia.
Pracodawca ma obowiązek pokryć koszty szkolenia z zakresu bhp osobom zatrudnionym na umowę zlecenia.

PIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK